درباره ما
هین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود
 
ن وَالْقَلَمِ وَ مَا یسْطُرُونَ؛ نون، سوگند به قلم! و قسم به چیزی که می‌نویسند! ... با علم به اینکه سوگند خوردن خداوند به خامه و نوشتار، بیانگر عظمت صاحبان قلم و حرمت نوشته‌ها در آئین اسلام است، سال‌هاست قلم در دست گرفته و برای آگاهی‌بخشی به جامعه تلاش کرده‌ایم.
 
اکنون و با تجربه سال‌ها نوشتن، قدم در مسیری تازه نهاده‌ایم؛ راهی نو برای کمک به توسعه کردستان؛ سایت تحلیلی‌خبری پژواک کردستان در نشانی pezhvakkurdestan.ir فعالیت خود را آغاز کرده است، پیش‌نیاز آنچه می‌خواهیم بدان دست پیدا کنیم را تنویر افکار عمومی و شرط لازم برای نیل به مطلوب را پایبندی به ارزش‌های اخلاقی می‌دانیم.
 
آنچه در ابتدای این مسیر تازه به عنوان میثاق‌نامه پذیرفته‌ایم در بر دارنده همان اصولی است که عمل به آن را تضمین کننده استقلال رسانه و حرکت در مسیر منطبق بر استانداردهای روزنامه‌نگاری و اطلاع‌رسانی می‌دانیم.
 
با مسیر پرسنگلاخ و سخت آگاهی‌بخشی به جامعه بیگانه نیستیم؛ نیک می‌دانیم که ایستادن در برابر اربابان قدرت و صاحبان ثروت، متضمن پرداخت هزینه‌های گزاف مادی و معنوی است ولی با این وجود و در چارچوبی که قانون مشخص کرده عمل خواهیم کرد و یقین داریم که سرانجام همان چیزی اتفاق خواهد افتاد که خداوند مقدر فرموده است که إِنِ الْحُکمُ إِلاَّ لِلّهِ‏.
 
رعایت‌ انصاف و پرهیز از دخالت دادن اغراض شخصی در امر اطلاع‌رسانی را از الزامات کار حرفه‌ای در حوزه رسانه می‌دانیم و تلاش خواهیم کرد پیش از انتشار هر مطلبی در بررسی صحت و سقم آن نهایت دقت را به خرج داده و در تفسیر و تحلیل رویدادها به منابع معتبر استناد کرده و هر آنچه انجام می‌دهیم در راستای کشف حقیقت و انعکاس آن به مخاطب باشد.
 
در نقل قول از دیگران امانت‌دارانه رفتار خواهیم کرد و ضمن احترام به حریم خصوصی اشخاص، از انتشار هرگونه اخبار و اطلاعاتی که مصالح عمومی جامعه را تهدید و یا افکار عمومی را جریحه‌دار نماید با جدیت پرهیز خواهیم کرد.
 
و اما... رسانه‌ای که به طور مستمر تولید محتوا می‌کند، طبیعی است اگر در مواردی دچار لغزش و اشتباه شود؛ می‌دانیم که إِنَّ اللّهَ لاَ یظْلِمُ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ پس هر زمان که متوجه شویم جایی مرتکب خطا شده و در حق کسی خدای ناکرده جفا کرده‌ایم بی‌درنگ ضمن پوزش‌خواهی، هرآنچه برای جبران خطای احتمالی لازم باشد انجام خواهیم داد.
 
در پایان لازم است یادآوری کنیم که با هیچ فرد، گروه، دسته و جناحی عقد اخوت نبسته‌ایم؛ پای حقیقت خواهیم ایستاد و قلم‌فروشی نخواهیم کرد؛ آموخته‌ایم که چارچوب اخوت‌مان با افراد، تنها مبتنی بر عملکرد معطوف به حق‌شان باشد و بر این باور استوار خواهیم ماند.

 
پربحث ترین